Informujemy, że Państwa dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Górnośląskiej 20/6, kod pocztowy 00-484 (administrator danych) w celu informowania o realizacji działań statutowych, w tym do informowania o organizowanych akcjach społecznych. Podanie danych jest dobrowolne. Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i możliwości ich poprawiania.
Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Prawa poczętego pacjenta

Na początku roku 2018 nakładem wydawniczym Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris ukazała się książka „Prawa poczętego pacjenta: Zagadnienia interdyscyplinarne, teoria i praktyka”. Publikacja ta jest efektem pracy m. in. prelegentów biorących udział w konferencji naukowej „Prawa poczętego pacjenta: aspekty medyczne i prawne”, która miała miejsce w Warszawie, w dniu 14 października 2016 roku. Redaktorem naukowym tej recenzowanej monografii jest dr n. społ. Błażej Kmieciak.

 

W skład publikacji wchodzą rozdziały odnoszące się do szczególnie ważnych aspektów prawnych, medycznych oraz społecznych związanych z rozwojem człowieka w fazie prenatalnej. Z jednej strony zostały poruszone w monografii zagadnienia dotyczące medycznych form wsparcia kobiety w ciąży oraz dziecka poczętego. Z drugiej strony czytelnicy będą mogli zapoznać się z analizami prawno-etycznymi, odnoszącymi się do szczególnego okresu, jakim jest ciąża.

 

Mamy głębokie przekonanie oraz nadzieję, że publikacja ta stanowić będzie wsparcie dla wszystkich studentów i czytelników zainteresowanych problematyką ginekologiczno-położniczą oraz prawno-medyczną Tym samym może być ona przydatna zarówno dla przyszłych lekarzy, położnych i pielęgniarek, jak i prawników oraz psychologów, pedagogów, socjologów. Zachęcamy do pobierania.