Informujemy, że Państwa dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Górnośląskiej 20/6, kod pocztowy 00-484 (administrator danych) w celu informowania o realizacji działań statutowych, w tym do informowania o organizowanych akcjach społecznych. Podanie danych jest dobrowolne. Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i możliwości ich poprawiania.
Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Mały Hubert ma rodzinę zastępczą

Data publikacji: 19.12.2017

Fotolia

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie ustanowił rodzinę zastępczą dla 3-letniego Huberta, porzuconego ponad dwa lata temu przez rodziców w Centrum Zdrowia Dziecka. Do momentu znalezienia rodziny adopcyjnej, niezawodową rodziną zastępczą dla chłopca będzie jego dotychczasowa opiekunka p. Urszula Chrapeć, pielęgniarka pracująca w szpitalu, w którym dziecko się znajdowało.

 

Przebywający od urodzenia w Centrum Zdrowia Dziecka 3-letni Hubert, przebył liczne operacje ratujące zdrowie i życie związane z wadami wrodzonymi oraz problemami typowymi dla dzieci wcześniaków. Chłopiec został porzucony przez biologicznych rodziców, których sąd pozbawił władzy rodzicielskiej. Dzięki wsparciu prawników Ordo Iuris małoletni na czas postępowania o ustanowienie rodziny zastępczej, nie trafił do placówki pomocy społecznej lub domu dziecka, o co wnioskowali urzędnicy pomocy społecznej, lecz pozostał pod opieką Pani Urszuli.

Opiekunka przeszła szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, co pozwoliło jej ubiegać się o bycie rodziną zastępczą dla chłopca.

Sąd w uzasadnieniu wskazał, że z racji zajmowania się chłopcem od początku jego życia, to Pani Urszula gwarantuje właściwą opiekę i odpowiednie warunki rozwoju do czasu znalezienia rodziny adopcyjnej. Poza tym wykazuje godną podziwu motywację do zapewnienia chłopcu lepszego życia.

Równolegle trwają intensywne poszukiwania odpowiednich kandydatów na rodziców adopcyjnych dla chłopca. Instytut Ordo Iuris zobowiązał się do pomocy w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przeprowadzeniem postępowania adopcyjnego.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu Huberta: https://www.facebook.com/malyhubertszukadomu/

W sprawie uregulowania sytuacji prawnej małoletniego Huberta zaangażowani są prawnicy Ordo Iuris: mec. Jerzy Kwaśniewski, mec. Joanna Modrzewska, mec. Maciej Hawliczek, oraz mec. Maciej Kryczka.

Ordo Iuris pomaga odzyskać córkę rodzinie głuchoniemych spod Warszawy

Prawnicy Ordo Iuris włączyli się w postępowanie mające na celu przywrócenie władzy rodzicielskiej głuchoniemym rodzicom trzynastoletniej córki. Dziewczynka od dwóch lat przybywała w Domu Dziecka, dzięki wsparciu Ordo Iuris na czas postępowania wróci do domu rodzinnego.
Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

15.01.2018

Ordo Iuris w obronie prawdy historycznej i pamięci bohaterów

Instytut Ordo Iuris uruchomił petycję „Cześć bohaterom z NSZ! Obalmy fałsz o Rząbcu", w której domaga usunięcia skandalicznego pomnika gloryfikującego komunistyczne zbrodnie w Rząbcu na kielecczyźnie. Petycja zawiera także apel o uniewinnienie trzech młodych mężczyzn, oskarżonych o „znieważenie" uderzającego w pamięć bohaterów pomnika.

 

Czytaj Więcej
Ochrona życia

12.01.2018

Po interwencji prawników Ordo Iuris sąd uniewinnia działaczy pro-life pokazujących prawdę o aborcji

Dzięki zaangażowaniu Ordo Iuris, dwoje działaczy pro – life zostało uniewinnionych przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju od zarzutu związanego z prezentowaniem przez nich plakatu antyaborcyjnego, przedstawiającego dziecko zabite w prenatalnej fazie rozwoju.
Czytaj Więcej
Ochrona życia

08.01.2018

Projekt „Ratujmy Kobiety” łamie Konstytucję

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu (9-10.01.2018) planowane jest pierwsze czytanie projektu ustawy komitetu „Ratujmy Kobiety”. Ordo Iuris w opublikowanej analizie zwraca uwagę na jego sprzeczność z Konstytucją i prawem międzynarodowym.

Czytaj Więcej